Chatrč

Obálka knihy Chatrč - ,

Koupit knihu

Vypůjčit knihu

V katalogu BETH

Název: Chatrč

Autor: William Paul Young

V kategorii
Další kategorie
Žánr
Věková kategorie
Štítky redakce, , , , ,
Štítky uživatelů

Čtenáři: Proč právě tato kniha?

Myslím, že tato kniha se stala bestsellerem zcela po právu. Přináší otevřený a náboženstvím nezkreslený pohled na vztah člověk-Bůh. V hodně silném příběhu, takže žádné hluboké teologické traktáty.

čtenářský TIP

Ukázka z knihy

Mack byl rád, že tmavá místnost zakryla jeho rozpaky. Připadalo mu, že ticho, které se rozhostilo, ho drží v zajetí daleko déle než jen pár vteřin, které ve skutečnosti potřeboval, aby ovládl svůj hlas a konečně jí položil otázku. „Koho tedy mám soudit?“ „Boha,“ na okamžik se odmlčela „a lidstvo.“ Pronesla to tak, jako by na tom nebylo nic neobvyklého. Mack byl ohromený: „To přece nemůžeš myslet vážně?“ zvolal. „Proč ne? V tvém světě určitě existuje mnoho lidí, o kterých si myslíš, že si zaslouží být souzeni. Co třeba ti nenasytní, kteří se přiživují na chudých tohoto světa. A co ti, kteří obětují své nedospělé děti válce? Co muži, kteří bijí své ženy? Co takhle otcové, kteří bijí své syny z jediného důvodu, a sice aby utišili svou vlastní bolest? Copak ti si nezasluhují být souzeni, Mackenzie? Mack cítil, jak jím zmítá vlna jeho nevyřešené zloby. Zanořil se do křesla a pokoušel se zachovat klid navzdory náporu představ, ale cítil, že ho jeho sebeovládání opouští. Zaťal pěsti, když se mu sevřel žaludek a zrychlil dech.

YOUNG, William P., JACOBSEN, Wayne, CUMMINGS, Brad. Chatrč. 1. vyd. Praha : Knižní klub, 2009. 253 s. ISBN 9788024225517.

Mohlo by Vás také zajímatPro odborníky, pro média, mapa webu ~ kontaktujte nás